Paykasa Hakkında

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin çok daha güvenilir bir şekilde olabilmesini sağlayan Paykasa artık Türkiye’de de yaygın bir kullanıma sahip. Kolaylıkla temin edilen ön ödemeli sanal kart üzerinden çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren sitelerden alışverişler yapılabilir, yatırım işlemlerinin tamamı gerçekleştirilebilir. Fiziksel olma özelliğine sahip olmayan bu kartın işlemleri internetten gerçekleşirken aynı anda birden fazla kart alımında da bir sakınca bulunmamaktadır. Bayiliklerden alınabilir olan bu kart işlemlerinde hiçbir başvuruya gerek yoktur.

Paykasa işlemleri için kayıt ya da üyelik koşulu bulunmazken 10 Euro, 20 Euro, 50 Euro, 100 Euro, 200 Euro gibi tutarlara sahip olan kartlar arasında kullanıcı istediğini seçebilir. Kart içindeki tutarın ödemesi yapılırken ek olarak komisyon ücret durumu da söz konusu değildir. Kredi kartlarıyla karşılaştırıldığında kart ücreti, işlem ücreti, aidat ücreti, bayilik ücreti gibi unsurlar olmaksızın alım tamamlanmaktadır. Ayrıca kişisel olmadığı için kullanıcıya ait bilgilere de gerek olmadan bu kartı kullanılabilir. Bu kapsamda yalnızca 16 haneden oluşan pin kodu gerekli olurken kart bakiyesi farklı zaman dilimlerinde de kullanıma uygundur.

Paykasa Kart İşlemleri

Ön ödemeli sanal kart olan bu kart ile on binlerce sitede ürün alımı yapılabilmektedir. Hiçbir bilgi paylaşılmadan elde edilen kartın kullanımı da kolay ve hızlıdır. Ürün alımıyla birlikte ödeme aracı olarak Paykasa seçilir, belirtilen kısma kart satın alırken aldığınız pin kodu yazılarak işlem saniyeler içinde tamamlanmaktadır. Pin kodunun karta özel olması da dolandırıcılık olayların yaşanabilme ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Son derece güvenilir olan kartlar ile çeşitli alışverişler yapılabilir, bahis sitelerinde yatırım işlemlerinde de dahi kullanılabilir. Kart ile yapılan işlemlerin bilinmemesi ve takip edilmemesi de güvenilir olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte kartın içindeki bakiyenin tamamen tüketilmesiyle pin kodu kullanımı sonlanmaktadır. Bu süreç sonrasında aynı kartın kullanılması söz konusu değildir. Kısa sürelik geçerliliğe sahip olan kart yerine bayiliklerden anında yeni bir kart alımı yapılabilir.

Paykasa Bozdurma Nedir?

Genellikle acil durumlarda başvurulan yollardan olan Paykasa bozdurma işlemleri bayilikler aracılığıyla yapılır. İnternet üzerinden bu kartın satışı yapan sitelerde bozdurma işlemleri dakikalar içinde gerçekleşirken güvenilir olması çok önemlidir. Çünkü kartın pin kodunun verilmesiyle işlemler başlatılmaktadır. Bakiyenin hesaplanmasının ardından güncel döviz kuruna göre tutar TL’ye çevrilmektedir. Kullanıcıya ait hesaba gönderimi yapılmaktadır. Böylelikle Paykasa içindeki bakiyenin nakit olarak elde edilmesi sağlanır. Hemen hemen her kart satıcısında bozdurma işlemi yapılabilir, acil nakit ihtiyaçları bu şekilde karşılanabilir.

Paykasa Kart Özellikleri

Kolay bir şekilde elde edilen bu kart kullanım itibariyle avantajlar sunmaktadır. Hiçbir başvuru ya da kayıt durumu olmaksızın alındıktan hemen sonra pin koduyla kullanıma başlanmaktadır. Kullanımlarda yalnızca pin kodunun yeterli olması da cazip bir başka husustur. Hiçbir takip mekanizmasının bulunmamasıyla güvenilir olan ön ödemeli sanal kartın bankalar üzerinden hizmet vermemesi de hızlı hizmeti beraberinde getirmektedir. Ayrıca kredi kartlarında var olan borçlanma, faiz gibi olumsuz durumları yaşamak istemeyenler içinde Paykasa çok ideal bir çözüm olmaktadır. Sadece kart içindeki tutarın harcaması yapılır, sonrasında kart kullanımı ortadan kalkmaktadır.